Aplikacje do obróbki wideo

aplikacje do obróbki wideo

Aplikacje do obróbki wideo

aplikacje do obróbki wideo

W czym szybko przygotować prosty klip wideo nakręcony telefonem? Obiecana druga pigułka wiedzy na temat obróbki wideo:-)

 

Aplikacji do obróbki wideo jest dużo – różnią się możliwościami, intuicyjnością, ilością dostępnych szablonów i dostępnością w zależności od systemu, który masz w telefonie. Wybrałam trzy (plus czwarta, która czasem się przydaje 🙂 ), z którymi najlepiej mi się pracuje (wszystkie są dostępne w wersji na Androida i iOS). Na początek mój faworyt, czyli:

 

FilmoraGo

 

aplikacje do obróbki wideoMożesz tworzyć filmy ze zdjęć i klipów zarówno z pamięci telefonu, jak i z internetu.
Jest tu chyba najwięcej opcji:
– trymowanie poszczególnych klipów,
– skalowanie,
– dodawanie napisów,
– dogrywanie dźwięku i regulacja głośności,
– filtry, korekty koloru,
– przyspieszanie i zwalnianie klipu,
– dodawanie dodatkowych elementów itd.

Możesz też zmieniać kolejność klipów, korzystać z gotowych szablonów, dodawać przejścia i muzykę (w aplikacji jest kilka motywów muzycznych, możesz też dodać własne), dopasować format (np. 1×1).
Po zapisaniu projektu film możesz od razu przesłać np. na Facebooka czy YouTuba, albo zapisać na dysku.
Wady – chyba tylko to, że w wersji bezpłatnej FilmoraGo dodaje na końcu swoje logo – ale usunięcie go kosztuje tylko 9,90zł 🙂

 

[hr]

Adobe Premiere Clip

aplikacje do obróbki wideoTa aplikacja ma mniej funkcji, ale do prostszych filmów w zupełności wystarczy.
Możesz dodać klipy i zdjęcia z urządzenia, albo z dysku (np. Googla czy Dropboxa).
Same klipy możesz trymować, poprawić kilka parametrów (np. ekspozycja), regulować głośność i nakładać przeniki na początku i końcu, możesz też zwolnić klip.
Jest trochę filtrów, możliwość dodania muzyki, znaku wodnego, czy prostych przeników między klipami.
Wady – brak możliwości dodania napisów, nie ma wyboru przejść, jest też mniej opcji bezpośredniego udostępniania, no i aplikacja jest chyba mniej intuicyjna od Filmory.
Zalety – jest całkowicie bezpłatna 🙂

 

[hr]

Quik

aplikacje do obróbki wideoAplikacja przez wielu polecana, dla mnie jednak jest najmniej intuicyjna (ale to może kwestia przyzwyczajeń i nawyków).
Możesz skorzystać z gotowych szablonów (także z muzyką), dodać tekst (ale nie masz możliwości zmiany jego pozycji), regulować parametry obrazu czy format (także 1×1).
Generalnie jeśli chodzi o możliwości – jest porównywalny z Filmorą (a do tego zupełnie darmowy), ale prosta obróbka zajęła mi w nim co najmniej dwa razy więcej czasu. Dlatego III miejsce 🙂

[hr]

 

 

Vidstitch

aplikacje do obróbki wideoTo bardzo prosta aplikacja – możesz w niej kilkoma klikami dopasować swoje wideo do kwadratu albo zrobić kolaż (z filmów lub ze zdjęć). Zajmuje to dosłownie chwilę i jest bardzo intuicyjne. Oczywiście jest bezpłatna 🙂

 

 

 

 

 

 

A jeśli interesuje Cię bardziej zaawansowana obróbka – możesz zapisać się na mój autorski kurs montażu 🙂

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o